بسپارید بیابید
عضویت در درایوایران


 • قوانین عضویت
 • حریم خصوصی

به وب سایت درایو ایران خوش آمدید

درایو ایران " اطلاعات، خدمات، محصولات و برنامه های خود را تحت این « شرایط استفاده » ارائه می نماید و استفاده از این وب سایت ، به منزله موافقت کاربر با تمامی این شرایط و قوانین می‌باشد. شرایط مذکور ممکن است به دفعات تغییر یاید، کاربر همواره می تواند با مراجه به این صفحه از آخرین ویرایش «شرایط و قوانین استفاده از خدمات و محصولات» مطلع گردد. همچنین امکانات و خدمات آتی که به موجب استفاده از وب سایت درایو ایران به کاربر پیشنهاد خواهد شد نیز مشمول این «شرایط استفاده » خواهد بود و تداوم استفاده کاربر از وب سایت به منزله قبول آخرین ویرایش می‌باشد. همچنین وی قبول می نماید که در هنگام تکمیل فرم ثبت نام، اطلاعات دقیق، جامع و کامل خود را ارائه و در صورت تغییر بروز رسانی نماید. کاربر سایت درایو ایران تصدیق و تایید می نماید که خدمات آنلاین دریافتی شامل اطلاعات اختصاصی ای بوده که توسط قوانین حقوق معنوی و دیگر قوانین مربوطه، حمایت می گردد. کاربر توافق می نماید که محتوای در دسترس از طریق خدمات آنلاین را باز تولید، کپی، فروش، باز فروش یا هرگونه مصارف تجاری استفاده نخواهد نمود. کاربر تصدیق می نماید و می پذیرد که ارائه هرگونه تبلیغ، خدمت، نظر، پیشنهاد، سند، تصویر، نقد و بررسی، عنوان و بطور کلی تمامی مشارکت های وی در صفحات و برنامه های سایت درایو ایران، مغایر با قوانین و ازجمله قانون تجارت الکترونیک جمهوری اسلامی ایران و یا مغایر با فرهنگ اسلامی – ایرانی، ممنوع بوده و در صورت احراز تخلف، مراتب جهت تصمیم به مراجع ذیربط ارجاع می‌گردد.

توضیح خدمات آنلاین

وب سایت درایو ایران به عنوان بزرگترین بانک اطلاعات جامع خودروهای تولید ملی و وارداتی، امکان دسترسی به بسیاری از منابع ارزشمند را برای کاربران و فعالان صنعت خودرو کشور را فراهم می سازد. بررسی و به روز رسانی قیمت خودروهای صفر و کارکرده، نقد و بررسی تخصصی، مشاوره خرید و فروش خودرو، بانک اطلاعات و آخرین اخبار مربوط به مراکز و نمایندگان رسمی فروش خودرو، نمایشگاه ها، مراکز سرویس و خدمات پشتیبانی، معرفی مراکز لیزینگ، بیمه ازجمله امکانات این سایت می باشد. به جز در مواردی که به تصریح بیان شود، هر بخش دیگری که به وب سایت درایو ایران افزوده شود و هر شرایط خدمات ویژه ای که برای آن بخش جدید در نظر گرفته شود نیز مشمول این «شرایط خدمات» خواهد شد.

محدوده استفاده کاربر

کاربر می تواند از اطلاعات موجود در وب سایت درایو ایران صرفا استفاده شخصی نموده و با تایید این شرایط، قبول می نماید که محتوای اطلاعاتی یا داده های مربوط به بخش های مختلف سایت را ذخیره، توزیع، منتقل، بازنمایش، بازتولید، اصطلاح و جابجا نخواهد نمود مگر اینکه تیم فنی درایو ایران، پیشتر مجوز این کار را به او داده باشد. وی همچنین می پذیرد که

 • - محتوا و نرم افزار این سایت متعلق به درایو ایران است و تحت قوانین حق تکثیر محافظت می شود.
 • - از هر گونه تلاش برای نقض قوانین محلی، دولتی، ملی و بین المللی و قوانین تجارت الکترونیک جمهوری اسلامی ایران بپرهیزد.
 • - از هر گونه تلاش برای تجاوز به حقوق شخص ثالث از جمله، حقوق مالکیت معنوی و حریم خصوصی و عمومی بپرهیزد.
 • - از هر گونه تلاش برای مداخله به یا تخریب خدمات آنلاین سایت با هر قصد و نیتی آنها بپرهیزد.
 • - از هر گونه تلاش برای مداخله به یا تخریب خدمات آنلاین سایت با هر قصد و نیتی آنها بپرهیزد.
 • - از هیچ وسیله، فرایند، برنامه و فناوری خودکاری مانند bot ، deep-link و spider برای کپی یا استخراج مطالب و محتوای خدمات آنلاین سایت بهره نخواهد گرفت .

استفاده از لوگوهای درایو ایران

کاربر می پذیرد که علائم موجود درسایت متعلق به درایو ایران بوده و می پذیرد که بدون اجازه کتبی پیشین، از این علائم استفاده نخواهد نمود.

استفاده غیر قانونی ممنوع

به عنوان یکی از شروط استفاده و دسترسی به وب سایت درایو ایران، کاربر موافقت می نماید که از امکانات و خدمات دریافت شده برای هیچ هدف غیر قانونی یا هر هدفی که «شرایط خدمات» را نقض می نماید استفاده نخواهد نمود. همچنین موافقت می نماید که با سوء استفاده از این امکانات اقدام به آسیب رساندن، ایجاد اختلال، معیوب نمودن سرور سایت درایو ایران و یا مداخله در حریم خصوصی و استفادۀ دیگرکاربران از وب سایت و یا شبکه های مرتبط نخواهد نمود. کاربر به صراحت قبول می نماید که درایو ایران یا عاملین آن (از جمله مالکین، ذی نفعان، شرکت های تابعه، کارمندان و افراد تحت استخدام) ، بابت هیچ آسیب مستقیم، غیر مستقیم، تصادفی، ویژه، آسیب متعاقب یا برجسته، مسئولیتی نخواهند داشت، از جمله خسارت به منفعت، ارتباطات، داده یا دیگر خسارت های ملموس،که در موارد زیر پدید آمده باشند: (الف) استفاده یا ناتوانی در استفاده از خدمات (ب) هزینه تهیۀ هر گونه کالا، داده، اطلاعات یا خدمات دریافت شده و یا پرداخت هایی که در نتیجۀ استفادۀ کاربر از خدمات رخ داده باشد (پ) اظهارات، معاملات یا به طور کلی اعمال اشخاص ثالث (ت) هر موضوع دیگری که مربوط به خدمات باشد.

ارائه نظر، بازخورد و مشارکت‌های کاربر

کاربر به هنگام ارائۀ نظر و پیشنهادات، اسناد و ارسال درخواست به سایت درایو ایران از طریق بخش «تماس با ما»، صفحات عمومی وب سایت یا صفحات بازخورد یا پیشنهادات، می پذیرد که :

 • مشارکت های وی دارای هیچ گونه اطلاعات محرمانه یا اختصاصی نیست.
 • درایو ایران مشمول هیچ گونه الزامی در محرمانه بودن مشارکت های وی، چه به تصریح و چه به تلویح، نمی باشد.
 • مشارکت های وی به طور خودکار تبدیل به دارایی های سایت گردیده، درایو ایران می تواند این مشارکت ها را با هر هدفی و به هر طریقی و در هر رسانه ای، استفاده، کپی، اصلاح یا افشا نماید یا ننماید و یا به طور کامل حذف ، تطبیق، منتشر، ترجمه و/یا اقدام به فروش و/یا توزیع نماید.
 • وی تحت هیچ شرایطی بابت مشارکت هایش از وب سایت درایو ایران حق مطالبه پاداش یا پرداخت نخواهد داشت.
 • کاربر تصدیق می نماید و می پذیردکه ارائه خدمت، نظر، پیشنهاد، سند، تصویر، نقد و بررسی، عنوان، تبلیغ و بطور کلی هر گونه مشارکت در صفحات و برنامه های سایت درایو ایران، مغایر با قوانین ازجمله قانون تجارت الکترونیک جمهوری اسلامی ایران و یا مغایر با فرهنگ اسلامی – ایرانی، ممنوع بوده و در صورت احراز تخلف، مراتب جهت بررسی و تصمیم گیری به مراجع ذیربط ارجاع می‌گردد.

معاملات کاربر با اشخاص ثالث

ارتباط یا معامله تجاری کاربر با آگهی دهندگان و یا دیگر کاربران، یا مشارکت در ارتقای کار آنها، از جمله پرداخت پول و تحویل کالاها یا خدمات مربوطه یا نمایندگی های مرتبط با این معاملات تحت هر شرایط و ضوابط صرفا میان کاربر و شخص ثالث می باشد. کاربر تصدیق می نماید و می‌‎پذیرد که درایو ایران مسئول هیچ گونه آسیب یا ضرری که در نتیجه چنان معاملاتی باشد، یا در نتیجه حضور چنان آگهی دهندگانی در بخش های مختلف سایت باشد، نخواهد بود.

تبادل لینک با دیگر وبسایت ها

وب سایت درایو ایران حق ارائه سرویس به وبسایت های ثالث راداشته و کاربر تصدیق می نماید و می پذیرد که درایو ایران هیچ کنترل و مسئولیتی در مدیریت محتوا، منابع، اطلاعات، صحت و موجودی خدمات ارائه شده در این وب سایت ها نخواهد داشت. درایو ایران لزوما قادر به تایید واعلام رسمیت چنین سایت هایی نمی‌باشد و مسئول یا مشمول محتوا، تبلیغات، محصولات یا دیگر خدمات این سایت ها نخواهد بود. کاربر همچنین تصدیق و تایید می نماید که درایو ایران مسئول ضرر احتمالی کاربران از استفاده یا اعتماد به اطلاعات، کالاها یا خدمات در این سایت ها نمی باشد.

تغییر، به روز رسانی، تعلیق و قطع خدمات

کاربر وبسایت درایو ایران دارای عضویت محدود، غیر اختصاصی، قابل بازگشت و غیر قابل انتقال می باشد و می‌تواند، طبق الزامات شرایط استفاده، از خدمات و امکانات سایت بهره مند گردد. درایو ایران دارای این حق است که نسبت به تغییر، به روز رسانی، تعلیق، قطع و یا ایجاد محدودیت درکل یا بخشی از سایت ، بدون هشدار قیلی، در هر زمان اقدام نماید. پایان یافتن خدمات تنها بنا به تشخیص درایو ایران بوده و کاربر موافقت می نماید که این سایت مسئولیتی در قبال پایان یافتن عضویت یا دسترسی وی به خدمات ندارد.

حقوق مالکیت معنوی و حق تکثیر

کاربر تصدیق می نماید و می پذیرد که خدمات و محتوای اختصاصی وب سایت درایو ایران از جمله اسامی و علائم تجاری دارای حقوق مالکیت معنوی و تحت قوانین حق تکثیر می باشد، مطالب موجود بر روی وب سایت درایو ایران را تنها می توان برای اهداف شخصی و غیر تجاری استفاده نمود، این ممنوعیت، بدون محدودیت، شامل موارد زیر می باشد: نرم افزار و html و دیگر کدهای موجود در وب سایت، قیمت وسایل نقلیه، اطلاعات برای قیمت گذاری خودروها، جمع آوری ویژگی های وسایل نقلیه، هر گونه متن، گرافیک، لوگو، عکس، محتوای صوتی و ویدیویی موجود در وب سایت درایو ایران.

سلب مسئولیت و عدم ضمانت

کاربر وبسایت درایو ایران به صراحت از موارد زیر مطلع بوده و می پذیرد:

الف. مسئولیت استفادۀ وی از خدمات تنها متوجه شخص خود بوده و درایو ایران خدمات را بر مبنای « آنچه که است » و «آنچه که موجود است» به وی ارائه می نماید. درایو ایران و تمامی عاملین آن (از جمله مالکین، ذی نفعان، شرکت های تابعه، کارمندان و افراد تحت استخدام) بدینوسیله به صراحت هر گونه مسئولیت و ضمانت، تلویحا و تصریحا، در قبال اشخاص ثالث را از خود سلب می نمایند.

ب. موارد ذیل، به طور کل، تحت مسئولیت و تضمین سایت درایو ایران و عاملین نمی‌باشد؛ (الف) خدماتی منجر به تامین نیازهای کاربر شود؛ (ب) عدم قطع، به هنگام بودن، ایمن و بدون خطا بودن خدمات (پ) صحت و دقت نتایج جستجو (ت) عدم وجود خطاها و باگ.

پ. استفاده از اطلاعات و محتوایی که بواسطه این سایت به آنها دسترسی پیدا می نماید مبتنی بر صلاحدید و مسئولیت وی بوده و هر گونه آسیب یا خسارت احتمالی وارد شده به سیستم رایانه ای وی، در پی استفاده از چنین محتواهایی، با مسئولیت کاربر خواهد بود.
ت. کسب هر گونه توصیه یا اطلاعات، شفاها یا کتبا، از سوی وب سایت درایو ایران یا عاملین آن (از جمله مالکین، ذی نفعان، شرکت های تابعه، کارمندان و افراد تحت استخدام) ، بعنوان هیچ گونه تعهد یا تضمینی محسوب نخواهد شد.
ث. ارزیابی ها مبتنی بر الگورینم ها و اصول متغیر انحصاری می باشد. مشخصات خودرو یا دیگر عوامل ویژۀ مربوط به یک خودروی خاص، یا شرایط پرداخت وجه یا طرفین پرداخت، هزینه ها و قیمت های کنونی بر اساس اطلاعات در دسترس و شرایط تحلیل بازار بوده و بسته به مشخصات یا دیگر شرایط ویژه تغییر می نمایند. درایو ایران هیچ مسئولیتی درمقدار و دقت هزینه ها و قیمت ها نخواهد داشت.

محدودیت تعهد درایو ایران - غرامت و استخلاص

در صورت احراز شرایط سوء استفاده کاربر از سایت درایو ایران، وی باز پرداخت جرائم و غرامت احتمالی برای درایو ایران و عاملین آن (از جمله مالکین، ذی نفعان، شرکت های تابعه، کارمندان و افراد تحت استخدام) را تضمین می نماید و آنها را در برابر هر گونه ادعا و هزینه های احتمالی، از جمله هزینه های مترتب وکیل و اجرائیات قانونی مصون می دارد.

اخطار قانونی

شرایط خدمات و رابطه میان کاربر و درایو ایران مشمول قوانین جمهوری اسلامی ایران بویژه قانون تجارت الکترونیک و قوانین و مقررات پلیس سایبری ایران است. این شرایط خدمات شامل موافقت نامه میان کاربر و درایو ایران و حاکم بر استفادۀ کاربر از خدمات و جایگزین هر شرایط خدماتی است که پیشتر وجود داشته است. همچنین کاربر مشمول شرایط مکمل و انحصاری است که ممکن است به هنگام استفاده وی از خدمات اشخاص ثالث، برقرار می گردد.

سیاست حفظ حریم خصوصی

کاربر مطلع می باشد و توافق می نماید که در هنگام بازدید، دسترسی و استفاده از خدمات و اطلاعات فراهم شده توسط وب سایت درایو ایران ، شرایط خدمات و سیاست حفظ حریم خصوصی آن را پذیرفته است.

گزارش نقض شرایط خدمات

لطفا هر گونه نقض در این شرایط خدمات را به « terms@driveiran.ir » گزارش نمایید.